Rize’de Partisinin İl binası açılışında konuşan DEVA Partisi Lideri Ali Babacan, Ak Parti’ye dair ”Çok iyi bir kadro ile yola çıkıldı. Fakat o günkü kadrolarla bugünkü kadroları bir karşılaştırın. Yolda bulduklarını, yola çıktıklarına değiştiler” ifadelerini kullandı. Babacan’ın açıklamalarından öne çıkan diğer kısımlar:

Kadir Topbaş, rahmetli Kadir Abi’ye bu zülüm yapılır mıydı ya

Rant çevreleri hükümetin etrafını öyle bir sardılar ki, çevreyi göremez oldular

“Eylem planını her alanda yapıyoruz. İlk eylem planımızı tarım alanında açıkladık. Tarım ile ilgili sorunlarla ilgili neler yapacağımızı hazırladık. İkinci eylem planını afet, ikinci eylem planını sosyal desteklerle, dördüncü eylem planımızı dijital modelimizi hazırladık. Makro ekonomi ve istihdam konusunda ne yapacağımızı açıkladık. Yerel yönetimler ve şehircilik anlayışımızı ortaya koyduk. Üniversite sistemini nasıl revize edeceğimizi 50 maddede açıkladık.”

Seçim öncesinde 22 ayrı alanda eylem planı hazırlayacaklarını vurgulayan Babacan, “Bugüne kadar Türkiye’de böyle kapsamlı plan yapılmadı. Bunu çok önemsiyoruz. Sadece seçimi kazanmak değil, seçimden sonra Türkiye’yi kazanmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.