Türkiye’de bu yıl fazlaca kez iptal edilen festivallerin ve konserlerin çoğuna Valilikler tarafından herhangi bir gerekçe verilmezken çok konuşulacak bir paylaşım Müdafaa-i İslam Hareketi Derneği Başkanı Erdem Özveren’den geldi. Özveren, Muğla’daki Milyon Fest de dâhil olmak üzere 14 festivalin iptallerinde kendilerinin etkilerinin olduğunu belirten bir paylaşımında bulundu:

Özveren ve diğer Müdafaa-i İslam Hareketi destekçilerinin örgütlü bir biçimde il Valiliklerini aradığını ve yetkililere çeşitli sebepler öne sürülerek bu festivallerin iptal edilmesini gerektiğini söyledi. Bunları yapmalarının sebebinin Farz-ı Kifaye olduğunu belirten Özveren, geçmiş yılarda iptal ettirdikleri başka bir festivalin ardından şöyle bir açıklamada bulunuyor:

“Eğer biz iyiliği emretmez ve kötülükten de men etmezsek bizim diğer ümmetlerden bir farkımız kalmaz. Âlimlerimiz bunun Farz-ı Kifaye olduğundan bahsediyor. Emri Bil Maruf farzdır.”

ODTÜ’lüler Özveren’i Yalanladı

Özveren’in yaptığı tartışmalı paylaşımdan sonra ODTÜ öğrencisi olduğu anlaşılan hesaplar ODTÜ Bahar Şenliği’nin fotoğraflarını paylaştı

Özveren ve hareketinin yeni hedefi Malatya’daki Fanta Gençlik Festivali:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.